Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Τσικαλαριών ιδρύθηκε το 1989. Η ύπαρξη του Συλλόγου είναι ιδιαίτερα σημαντική διότι είναι το μέσο εκπροσώπησης των γονέων στο σχολείο, συμβάλλει στην προσπάθεια των παιδιών για μάθηση, βοηθώντας ταυτόχρονα το δύσκολο έργο των εκπαιδευτικών. Ο Σύλλογος είναι πάντα παρόν στα εκάστοτε προβλήματα του σχολείου και φροντίζει πάντα για την άμεση αντιμετώπιση και λύση.

Τέλος, θεωρούμε χρέος μας να ευχαριστήσουμε του γονείς οι οποίοι έχουν προσφέρει, εθελοντικά και αφιλοκερδώς, εργασία και υλικά στις κτιριακές-μηχανολογικές εγκαταστάσεις των κτιρίων.

Διοικητικό Συμβούλιο

Μετά τις εκλογές της 30ης Οκτωβρίου 2014, η σύσταση του νέου Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων έχει ως εξής:

Πρόεδρος: Μπουζουνιεράκης Γιάννης
Αντιπρόεδρος: Κλωθάκης Δημήτρης
Γραμματέας: Κλωθάκη Αικατερίνη
Ταμίας: Λακιωτάκη Ελένη
Μέλος: Δημητρουλάκη Γεωργία
Μέλος: Πουλής Κων/νος
Μέλος: Χούνου Δήμητρα
Εξελεγκτική επιτροπή: Βουντουράκης Αντώνιος

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6988375932

Email επικοινωνίας: sgoneontsikalarion@yahoo.gr

Δράσεις - Προσφορές

O Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείων Τσικαλαριών, αλλά και όλοι οι γονείς είναι άρρηκτα συνδεδεμένοι με την εύρυθμη λειτουργία του.

Η συνεχής επικοινωνία, η αγαστή συνεργασία και το αστείρευτο ενδιαφέρον καθιστούν το σύλλογο σημαντικό και αναπόσπαστο κομμάτι της σωστής και αποτελεσματικής λειτουργίας του σχολείου.

Οι δράσεις και οι προσφορές πολλές και σημαντικές. Χωρίς δεύτερη σκέψη κάθε ανάγκη καλύπτεται και κάθε ιδέα υλοποιείται.

Θα γίνει μια προσπάθεια να παρουσιάζονται όλες οι δράσεις και οι προσφορές του συλλόγου.